Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Prokuratúra SR
  3. Rada prokurátorov Slovenskej republiky
  4. Aktuality
  5. Detail

Stanovisko samosprávneho orgánu prokuratúry - prokurátorskej rady Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky 27.01.2023

Rada prokurátorov

V ostatných dvoch dňoch zarezonovali v mediálnom priestore viaceré skutočnosti, ktoré sa dotýkajú prokurátorov ako aj činnosti prokuratúry ku ktorým prokurátorská rada GP SR uvádza:

Prokurátorská rada Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky aj v nadväznosti na vyhlásenie Rady prokurátorov Slovenskej republiky zo dňa 13. januára 2023 dôrazne žiada politikov, aby svojimi vyjadreniami nezaťahovali prokurátorov do politického boja a nezasahovali do ich osobnej integrity.  

Týmto prokurátorská rada Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky vyzýva všetkých politikov celého politického spektra, aby v prípade, ak majú konkrétne poznatky o páchaní trestnej činnosti prokurátormi tieto oznámili orgánom činným v trestnom konaní pretože iba týmto spôsobom je možné zabezpečiť zákonnosť.

Prokurátorská rada Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky zároveň vyzýva zástupcov Úradu špeciálnej prokuratúry, aby pri informovaní verejnosti dôsledne dodržiavali ustanovenia právnych predpisov a nezverejňovali súčasti dozorových spisov.