Preskočiť na hlavný obsah

Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Informácie pre novinárov
  4. Informácie prokuratúry 2020
  5. JUDr. Ladislav Hamran opätovne obhájil svoju pozíciu prezidenta Eurojustu

JUDr. Ladislav Hamran opätovne obhájil svoju pozíciu prezidenta Eurojustu

Prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky a zástupca Slovenskej republiky v Agentúre Európskej únie pre justičnú spoluprácu v trestných veciach - Eurojust, JUDr. Ladislav Hamran opätovne obhájil svoju pozíciu a dňa 13. októbra 2020 na videokonferenčnom stretnutí členov Kolégia Eurojustu bol znovuzvolený za prezidenta Eurojustu.

To, že som bol opätovne zvolený svojimi kolegami, je pre mňa veľkou výsadou a najvyšším uznaním mojej práce počas môjho prvého obdobia vo funkcii prezidenta. Pevne verím v naše poslanie a schopnosť dosiahnuť zmenu a považujem za veľkú česť viesť agentúru ďalšie štyri roky," uviedol JUDr. Ladislav Hamran vo svojom vyhlásení.

Za svoje priority do nového funkčného obdobia označil pokračovanie v digitalizácii justičnej spolupráce v Európe a zameranie sa na ďalšie rozširovanie globálnej siete tejto agentúry.