Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Informácie pre novinárov
  4. Informácie prokuratúry 2020
  5. Návrh na začatie konania o súlade zákona s Ústavou Slovenskej republiky - 17. septembra 2020

Návrh na začatie konania o súlade zákona s Ústavou Slovenskej republiky

Návrh na začatie konania o súlade zákona č. 241/2020 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 153/2001 Z. z o prokuratúre v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, s Ústavou Slovenskej republiky doposiaľ podaný nebol.

Odbor legislatívy a ústavného práva Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky analyzuje predmetný predpis z pohľadu ústavnosti.  V prípade podania návrhu na ústavný súd a pozastavenia účinnosti  uvedeného zákona, by bola voľba kandidáta na funkciu generálneho prokurátora možná podľa pravidiel platných do účinnosti uvedeného zákona.

O rozhodnutí  prvej námestníčky generálneho prokurátora Viery Kováčikovej vo veci podania na ústavný súd bude Generálna prokuratúra Slovenskej republiky informovať.

17. septembra 2020