Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Správy
  4. Detail

DOHODA GENERÁLNEJ PROKURATÚRY SR O SPOLUPRÁCI SO SVETOVÝM ZDRUŽENÍM SLOVÁKOV V ZAHRANIČÍ

Pri príležitosti Dňa zahraničných Slovákov (5. júl), ktorý je zároveň spätý s cyrilo – metodskou tradíciou, v utorok 4. júla 2023 generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka prijal predsedu Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimíra Skalského. Nadviazali tak na ich ostatné stretnutie zo 14. júna 2023, na ktorom sa zhodli na spoločnom verejnom záujme pri ochrane práv Slovákov žijúcich v zahraničí.

Rokovanie vyústilo do podpisu Dohody o spolupráci medzi Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky a Svetovým združením Slovákov v zahraničí (SZSZ).

 

Predseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimír Skalský a generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka pri podpise dohody.

 

 

Rokovania a podpisu Dohody sa zúčastnili aj Dušan Daučík zo Švédska, podpredseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí pre západnú Európu a Marek Šoltís z USA, podpredseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí pre zámorie, ako aj prvý námestník generálneho prokurátora Slovenskej republiky Jozef Kandera.

Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka pri tejto príležitosti uviedol: "Som presvedčený, že aj tento krok je a bude pozitívnym príspevkom Slovenskej republiky k starostlivosti o svojich krajanov, žijúcich vo všetkých kútoch sveta. Zároveň považujem za symbolické, že k podpisu Dohody došlo v deň 21. výročia vzniku Svetového združenia Slovákov v zahraničí."

 

ZĽAVA: Marek Šoltís, podpredseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí (SVSZ) pre zámorie, Dušan Daučík, podpredseda SVSZ pre západnú Európu, predseda SVSZ Vladimír Skalský, generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a prvý námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera.