Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Správy
  4. Detail

GENERÁLNA PROKURATÚRA SR: Generálnu prokuratúru SR navštívil kubánsky veľvyslanec

V utorok 23. januára 2024 prijal generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka na Generálnej prokuratúre SR veľvyslanca Kubánskej republiky v SR Rafaela Paulina Pina Bécquera.

Veľvyslancovi Kubánskej republiky v SR, ako bývalému námestníkovi kubánskeho generálneho prokurátora, poskytol Maroš Žilinka pohľad na postavenie slovenskej prokuratúry a jej úlohy v trestnom konaní. Spoločne diskutovali aj o problematike trestnej zodpovednosti právnických osôb. Zároveň potvrdili spoločný záujem pokračovať v dialógu, pričom generálny prokurátor SR Maroš Žilinka deklaroval pripravenosť odovzdať kubánskym kolegom skúsenosti slovenskej prokuratúry v oblasti garantovania zákonnosti predsúdneho trestného konania a ochrany práv jeho subjektov, ako aj trestného stíhania právnických osôb. 

true

true

true