Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Správy
  4. Detail

GENERÁLNA PROKURATÚRA SR: Vedenie GP SR diskutovalo o aktuálnych právnych výzvach či trendoch vývoja trestnej politiky štátu s predstaviteľmi Slovenskej advokátskej komory (SAK)

Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka dnes spolu s prvým námestníkom generálneho prokurátora SR Jozefom Kanderom a námestníkom generálneho prokurátora SR Jozefom Sedlákom prijal zástupcov Slovenskej advokátskej komory (SAK) – predsedu SAK JUDr. Martina Puchallu, PhD., podpredsedu SAK doc. JUDr. Ondreja Laciaka, PhD., podpredsedníčku SAK Mgr. Alexandru Čižmárikovú a tajomníka SAK JUDr. Andreja Popovca.

Na stretnutí okrem iného debatovali najmä o aktuálnych právnych výzvach, súčasných trendoch vývoja trestnej politiky štátu - spočívajúcich v posilňovaní prvkov restoratívnej justície, ale aj o postavení slovenskej advokácie v spoločnosti.


Zároveň sa predstavitelia oboch inštitúcií zhodli na nevyhnutnosti odborných diskusií v rámci pracovných skupín, ako aj na pokračovaní širších okrúhlych stolov najvyšších predstaviteľov justície, prokuratúry a advokácie.

 

true