Preskočiť na hlavný obsah

Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Správy
  4. Detail

GENERÁLNY PROKURÁTOR SR: Maroš Žilinka rokoval so zástupcami slovenskej a ukrajinskej akademickej obce

Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka dňa 23. októbra 2023 na Generálnej prokuratúre SR prijal rektora Univerzity Komenského v Bratislave prof. JUDr. Mareka Števčeka, DrSc. a dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave doc. JUDr. Eduarda Burdu, PhD., spolu s ich ukrajinskými kolegami – dekanom Právnickej fakulty Užhorodskej národnej univerzity prof. Jaroslavom Lazurom, DrSc. a rektorom Národnej právnickej univerzity Jaroslava Múdreho v Charkove a akademikom Národnej akadémie právnických vied Ukrajiny prof. Anatolijom Hetmanom, DrSc.

S vysokými zástupcami akademickej obce generálny prokurátor Slovenskej republiky diskutoval o aktuálnych právnických výzvach, medzinárodnej právnej spolupráci, trendoch trestného zákonodarstva, možnostiach vedeckej spolupráce, ako aj o dôležitosti výchovy adeptov právnického povolania a vzdelávania založeného na spojení teórie a praxe.