Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Správy
  4. Detail

GENERÁLNY PROKURÁTOR SR: Stretnutie so študentmi Gymnázia Antona Bernoláka Námestovo spojené s prehliadkou priestorov generálnej prokuratúry

Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka, prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera a námestník generálneho prokurátora Jozef Sedlák dňa 1. decembra 2023 prijali na generálnej prokuratúre študentov štvrtého ročníka Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove.

Už čoskoro maturanti tak mali možnosť viesť diskusiu s tromi vrcholnými predstaviteľmi prokuratúry a pýtať sa ich na všetko, čo ich zaujímalo. Na každú otázku im generálny prokurátor SR a jeho námestníci ochotne odpovedali. Študentov zaujímalo najmä fungovanie a kompetencie prokuratúry, ale aj aktuálne témy zo spoločenského diania. Budúci maturanti si mohli prezrieť priestory budovy Generálnej prokuratúry SR, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, a dokonca nahliadnuť aj priamo do kancelárie generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku.

 true              true

Maroš Žilinka, generálny prokurátor Slovenskej republiky: „Bolo to skutočne zaujímavé stretnutie s úžasnými mladými ľuďmi, ktorí majú až neuveriteľný prehľad a záujem o spoločenské dianie. Verím, že ich debata o slovenskej prokuratúre, ale aj o fenoménoch šikanovania či škodlivosti drog obohatila rovnako, ako obohatili ich postrehy mňa. Maturantom som poprial, aby ich vôľa po poznávaní pretrvala, a aby ďalšie štúdium, ktoré si vyberú a následne práca, ich robili v živote šťastnými.“

true
Jozef Sedlák, námestník generálneho prokurátora SR, Jozef Kandera, prvý námestník generálneho prokurátora SR a generálny prokurátor SR Maroš Žilinka so študentkami, študentmi a pedagogičkami Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove.