Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Správy
  4. Detail

III. ROČNÍK MEDZINÁRODNÉHO WORKSHOPU „OCHRANA ĽUDSKÝCH PRÁV A ZÁKLADNÝCH SLOBÔD V TRESTNOM KONANÍ“

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky organizuje v dňoch 5. – 7. júna 2023 vo Vysokých Tatrách III. ročník medzinárodného workshopu „Ochrana ľudských práv a základných slobôd v trestnom konaní“. Témy workshopu budú prezentované v troch blokoch: - ochrana ľudských práv obvineného v trestnom konaní, - ochrana zraniteľných osôb v trestnom konaní, osobitne v krízových situáciách a - ochrana ľudských práv poškodeného v trestnom konaní.

Pozvanie na workshop od generálneho prokurátora Slovenskej republiky Maroša Žilinku prijali aj predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky JUDr. Ivan Fiačan, PhD. so sudcami ústavného súdu JUDr. Liborom Duľom a JUDr. Milošom Maďarom, PhD., LL.M., najvyšší štátny zástupca Českej republiky JUDr. Igor Stříž s kolegyňou JUDr. Janou Zezulovou, Ph.D. – prezidentkou Poradného výboru európskych prokurátorov, sudca Ústavného súdu Českej republiky prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D., zástupkyňa Slovenskej republiky pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP) JUDr. Miroslava Bálintová, zástupca vládneho splnomocnenca pre zastupovanie Českej republiky pred ESĽP Mgr. Miroslav Kaštyl, komisár pre deti prof. MUDr. Jozef Mikloško, PhD., predseda trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky JUDr. František Mozner, ako aj zástupcovia akademickej obce – dekani právnických fakúlt UK v Bratislave doc. JUDr. Eduard Burda, PhD, UMB v Banskej Bystrici, doc. Dr. iur. Ing. Michal Turošík, PhD., UPJŠ v Košiciach, doc. JUDr. Miroslav Štrkolec, PhD. a vedúci katedry trestného práva, kriminológie a kriminalistiky Právnickej fakulty UK v Bratislave prof. JUDr. Jozef Čentéš, PhD.

Vedenie Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky očakáva, že aj toto vysoko odborné podujatie prispeje k zachovaniu dôležitého právneho princípu v trestnom konaní – princípu spravodlivosti, ku ktorému majú smerovať všetky kroky orgánov činných v trestnom konaní a súdov.