Preskočiť na hlavný obsah

Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. Informácie
  3. Správy
  4. Detail

Vyjadrenie krajských prokurátorov k tlačovej besede prezidenta Policajného zboru (17.08.2023)

My, krajskí prokurátori všetkých krajských prokuratúr, považujeme spôsob, akým prezident Policajného zboru Slovenskej republiky prezentoval na tlačovej konferencii svoj názor na rozhodovaciu činnosť generálneho prokurátora Slovenskej republiky, za neadekvátny, pretože svojimi vyjadreniami dehonestoval nielen osobu generálneho prokurátora Slovenskej republiky, ale celý prokurátorský stav, čím znižuje vážnosť a dôveryhodnosť prokuratúry v očiach verejnosti.

Prokurátori konajú vždy len na základe zákona, vykonávajú dozor nad zachovávaním zákonnosti postupu vyšetrovateľa a policajných orgánov a vo svojej činnosti využívajú všetky zákonné oprávnenia vyplývajúce z Trestného poriadku za dodržania základných zásad trestného konania.

Prezident Policajného zboru Slovenskej republiky by mal vo svojich vyjadreniach zachovávať zásadu zdržanlivosti, slušnosti a neznevažovať prokuratúru v komunikácii na verejnosti.

Krajskí prokurátori:

JUDr. Remeta

JUDr. Vendel

JUDr. Mandalov

JUDr. Piknová

JUDr. Balogh

JUDr. Hassan

JUDr. Matija

JUDr. Gulbišová